Firmast AS Hekotek

Hekotek_25 aastatAS Hekotek on puidutöötlemise tehnoloogia seadmeid projekteeriv ja valmistav masinaehitusettevõte.

Ettevõte loodi 1992.aastal, peamiselt Soomes aastakümneid samal alal edukalt tegutsenud spetsialistide poolt, kelle kogemused on andnud tõuke Hekoteki arenemiseks suurimaks saetööstusele seadmeid valmistavaks ettevõtteks Balti regioonis. Lisaks puidutöötlemissektorile on Hekotek tarninud mitmesuguseid seadmeid ja konveiereid ka teistele tööstusharudele. Viimaste aastate jooksul on Hekoteki müügikäive stabiilselt ületanud 40 miljonit eurot.


Käesoleval hetkel töötab Hekotekis 110 inimest. Peamistel eksporditurgudel tegutseb Hekotek aktiivselt koos kohalike müügiesindajatega. Suuremate tarnete puhul kasutame ka usaldusväärsete koostööpartnerite poolt tarnitavaid seadmeid.


Hekotek tööstusterritoorium paikneb Tallinna kesklinnast ~13 kilomeetri kaugusel, Tartu maantee ja Tallinna ringtee ristmiku vahetus läheduses, Jüris. Tallinna lennujaamast on Hekoteki kontorisse ~8 minutit autosõitu. Kokku on meie uues tootmisbaasis üle 5000 m² tootmis- ja laopindasid, kogu territoorium on ~6 ha.

Hekotek on tarninud oma seadmeid enamusele Baltikumi suurematele saetööstustele ja puidugraanulitehastele. Lisaks sellele on meie seadmed igapäevases kasutuses ka mitmetes Soome, Rootsi, Venemaa, Valgevene, Poola, Saksamaa ja Prantsusmaa saeveskites. Kaugeimad maad, kuhu Hekotek seadmeid on tarninud, on Lõuna-Aafrika Vabariik, Argentiina ja Uruguai.


Alates 2007. aastast kuulub Hekotek Rootsi kapitalile põhineva kontserni 
Lifco Group koosseisu.


Oleme kindlad, et PARIMAD LAHENDUSED sünnivad KOOSTÖÖS!